Το Κουβερλί Nima Pompier έχει ανοιχτό γαλάζιο χρώμα και εντυπωσιακό panel σχέδιο στο οποίο πρωταγωνιστεί ένας πυροσβέστης σε ώρα δράσης. Έχει ανάγλυφη καπιτονέ υφή που του προσδίδει ιδιαίτερο στιλ και ζωηρά χρώματα που κερδίζουν αμέσως την προσοχή. Θα γίνει εύκολα το επίκεντρο στο παιδικό δωμάτιο, χαρίζοντάς του χρώμα και χαρακτήρα. Τα παιδιά θα ταυτιστούν με τον ηρωισμό του πυροσβέστη και μέσα στο παιχνίδι θα δημιουργήσουν τις δικές τους περιπέτειες που τα ίδια θα γίνουν οι ήρωες.